Çaylak Kuşları -CayLak Sohbet Odaları

Öncelikle size Çaylak  ne anlama geliyor ondan bahsedeceğim kısaca. Tdk ya göre Çaylak‘ın bir kaç anlamı var..

  1. isim, hayvan bilimi Yırtıcılardan, uzun kanatlı, çengel gagalı, küçük kuşları ve fare gibi zararlı hayvanları avlayan, tavuk büyüklüğünde bir kuş (Milvus migrans).
  2. sıfat, mecaz Toy (I).

3.Acemi çıkarak

Sırasıyla gidelim..

Çaylak, familyaları atmacagillerden gelmektedir genelikle gündüz yırtıcı kuşları takımından olan bir kuş türüdür. Uzun kanatlı, çengel gagalı, uzun çatal kuyruklu ve esmere dönük renkleri tipik özellikleridir. Boylarının uzunluğu yaklaşık olarak 60 cm olan çaylaklar yırtıcı kuş türlerindendir. Etobur olan bu yırtıcı kuşlar zaman zaman avlanırsalar da çoğunlukla leşlerle ve çöplerle beslenirler. Yırtıcı kuşlar türünden olsalar da diğer yırtıcı kuşlara göre gaga ve pençeleri biraz daha zayıftır. Yaşam süreleri 70 ile 80 yıl arasında değişmektedir.Çaylakların çeşitleri Kızıl Çaylak, Kara Çaylak, Ak Çaylak, Mısır Çaylağı ve Florida’da yaşayan Bataklık Çaylağı olarak ayrılır. Bu türler en belirgin ve meşhur olan türleridir.

 

Sakin su kenarlarında ve açık arazilerin olduğu bölgelerde yaşamayı seven çaylaklar, özgürlüklerine çok düşkün olan kuşlardır. Çok iyi derece hızlı uçabilen çaylaklar uçmayı ve gökte süzülmeyi çok severler. Uçtukları sırada çok zarif görünüme bürünürler. Dünyada bu kuşların uçuşlarını izlemek için insanlar yaşadıkları yerlere giderler. Uçuşlarını izleyenleri adeta kendilerine hayran bırakırlar. Çok hızlı öten çaylakların sesleri tiz ve çatlak bir çığlık gibi çıkar. Suyu fazla tüketmeyip, gereksinim duymayan çaylaklar çok az bir su ile yaşayabilirler. Diğer kuş türlerinden farklı ve eşsiz özellikleriyle ayrılırlar. Çaylak Kuşları uyudukları sırada havada durabilirler. Değişik bir özellikleri de hem uyuyup hem de uçabilme özelliğine sahip olmalarıdır.

 

Çaylaklara takılan yağmacı lakabı Orta çağ zamanlarından kalmadır. Orta çağ’da, kasabaların sokaklarına sürüler halinde inen çaylaklar sokakta bulunan çöpleri yedikleri için insanlar tarafından korunmuşlardır. Sonralar da ise yiyeceklerin başında dövüşmeleri, ufak çocukların ellerinden yiyeceklerini kapmaları ve kümes hayvanlarına saldırmaları sonucu olarak yağmacı kuşlar olarak şöhret salmışlardır.

 

Dünya’ da en fazla popüler olan yırtıcı kuşlardan kara Çaylak Türkiye’de Gaziantep ve Denizli’den sonra ilk kez kışı geçirdikleri Gümüşhane’de görüntülendi.

 

Halk arasında onurlu bir kuş olarak anılan ve saygı duyulan bir kuş türüdür. Halk arasında inanılan bir inanışa göre de çaylaklar öleceklerini bilseler bile yavru olan kuşlara asla saldırmazlar, dokunmazlar ve onları korkutmazlar. Çaylakların bir özelliği de yuvalarını yüksek ağaçların üzerine yapmalarıdır. Kuluç süreleri 21 ile 28 gün arasında değişmektedir. Kuluçka süresince 2 ile 4 yumurta yumurtlarlar. Bu süre zarfında yuvada bulunan dişi kuşları erkek kuşlar besler. Leş ve çöp toplayarak yada kemiricileri avlayarak yuvaya getiren erkek kuşlar dişi kuşları bu şekilde beslerler. Leş, çöp gibi şeyleri ve kemiricileri yedikleri için faydalı kuşlar olarak bilinirler.

Toy, gençliği dolayısıyla yeterli bilgisi, birikimi, görmüş geçirmişliği olmayan, deneyimsiz, beceriksiz olan

Acemi, işe yeni girmiş henüz hiçbir tecrübesi olmayan kimselerdir yada bir yere bir kente şehre yeni gelen bulduğu yeri şeyi bilmeyen kimselerede denilebilir.

Caylak Net  Sohbet odaları kullanıcıları yeniş başlayanlara yol göstermeke. Sohbet Akışını muhabbeti sizlerin belirleyebildiği odalardan oluşmakdarır..

Sohbet Siteleri ; CayLak Sohbet org, muhabbetorg, muhabbet siteleri, caylak kusları, çaylak kuşu- caylak muhabbet, Muhabbet org, Muhabbet kuşu, Muhabbet kuşları, Sohbet odaları, Sohbet Siteleri, bedava sohbet, acemi sohbet, kadın sohbet, acemi sohbet, toy sohbetmuhabbet, essohbet, esohbet, sohbetburada, Caylak ile geyik hattı, Sohbet bedava, kolaysohbetcom, kolay sohbet odaları, kalbim net, geveze sohbet,sohbet
chat
sohbet odaları
tr sohbet
sohbetci
zurna net
chat sohbet
tam sohbet
sohbet siteleri
mırc
tamsohbet
mobil sohbet
sohbetçi
sohbet sitesi
muhabbet
zurna.net
chat siteleri
sohbet net
chat odaları
sohbet odası
sohbet odaları 18
mynet eski sohbet
sohbetyap
sohbet.net

islami çet
odaları
kalbimde.com
sohbetci.com
online sohbet
mynet sohbet odaları
sohbet siteleri 18
sohbet odaları 18 ücretsiz
soh
chat programları
mobil sohbet siteleri
nette
sobet
sohbet kanalları
trsohbet mobil
ücretsiz sohbet
sohbet dinle
muhabbet sohbet
ingilizce sohbet siteleri
e sohbet mobil
sohbete
tr.sohbet
sohbetci com
kalbimi
sohbet zurna mirc
muhabbet yeri
+18 chat
e sohbet net
ücretsiz chat
mırc indir
net sohbet
cepte chat
kalbimde com arkadaşlık sitesi
sohbet.org mobil
www sohbet net
mirc online

Bir önceki yazımız olan izmir sohbet istanbul Sohbet Bursa Sohbet Ankara Sohbet Odaları başlıklı makalemizde Ankara sohbet, anlatya sohbet ve askevim.net hakkında bilgiler verilmektedir.