Teknolojinin gelişmesi ile internet üzerinden sohbet etmek isteyenlerin sayısında önemli bir artış olmuştur. Son dönemlerde gençlerin ve yetişkinlerin tercih ettiği çaylak.net, sohbet sayfalarında birbirinden farklı kişiler ile tanışma ve sohbet etme imkanı sunmaktadır. Sohbet odalarında istenilen kanala girilerek sohbet odası kuralları dahilinde sohbet edilmesi çaylak.net’te mümkündür.

 

askevim.net Sohbet Odası Kuralları Nelerdir?

Çaylak.net olarak sohbet etmek isteyen üyelerimize büyük saygı duymaktayız ve onları bir araya getirerek sohbet etmelerine imkan sağlamak ta amacımızdır.Aynı zamanda sitemize üye olmak çok kolaydır. Bunun için üye olacak kişinin adı, soy adı ve belirleyeceği bir rumuz yeterli olmaktadır. Sohbet odalarımızda uyulması gereken kuralları ise,

  • Kanal genelinde ya da özel mesajlaşmalarda toplum ahlak, görgü kurallarının ihlal edilmesi, ahlaksız ve huzur bozucu davranışlarda bulunulması yasaktır.
  • Siyasi, spor ve dini takımlarla ilgili tezahürat ve flood yapılması kesinlikle yasaktır.
  • Nick ve rumuzlar da kullanılacak kelimelerin, küfür, pornografik yazı,rahatsız edici yazı ve sakıncalı söz ifade etmesi yasaktır.
  • Tehditvari davranışlarda bulunmak, rencide edici hareketlerde bulunmak, küfür etmek, ırkçı yaklaşımlarda bulunmak ve her türlü reklam ( ticari, dini, siyasi, spor vb.) yapmak yasaktır.
  • T.C Anayasası ile belirlenmiş kanunlara uymak zorunludur. Kanun dışı faaliyetleri destekleyen her türlü propaganda yapmak yasaktır.
  • Sohbet odalarında Trojan, Clone, bot , proxy vb. bulundurmaya çalışmak, IRC sunucumuzda başka bir server, servis sağlayıcı ya da web sitesi reklamının yapılması yasaktır. Aynı zamanda kanal topiclerinde de IRC ve web sitesi reklamlarının yapılması yasaktır.
  • Üyelerimizin kişisel bilgisayarlarındaki bilgilere ulaşmak, telefobnlarına zararlı olacak yazılımlar önermek ve kişisel dosyalarına zarar verici hareketlerde bulunmak, farklı siteler vasıtası ile program reklamı yapmak ve paylaşımda bulunmak kesinlikle yasaktır.
  • Kanal genelinde düzen bozucu davranışlarda bulunmak yasaktır. Düzen bozan kişilerin admin ya da operatörlere şikayet edilmesi doğru bir davranış olmaktadır. haklı bulunan şikayetler sonunda düzeni bozduğu tespit edilen üyelerin ip adreslerine ya da nicklerine yasak getirilmektedir.
  • Üyelerin sistem operatörleri dahil nick şifrelerini hiç kimseyle paylaşmaması gerekmektedir. Aynı zamanda nick infosunda bulunan mail adresinin şifresinin de paylaşılması yasaktır.
  • Help komutlarının dışında verilen sistem komutlarının kullanılması da yasaktır.

şeklinde sıralamak mümkündür.

Hizmetlerimiz

Çaylak.net olarak üyelerimizin kaliteli bir ortamda sohbet etmelerini sağlamak en büyük hizmetimizdir. Onların gönül rahatlığı ile sohbet edebilmelerinin yanında, sohbet odalarımız,canlı radyo hizmetimiz, mobil sohbet hizmetlerimiz de bulunmaktadır. Canlı Chat sohbet odalarında ücretsiz sohbet edilebilen cinsel sohbet odaları da bulunmaktadır.

Üyelerimizin cinsel sohbet odalarına girebilmeleri için 18 yaşından büyük olması gerekmektedir. Kaliteli sohbet odalarını geveze sohbet odaları, bekar sohbet odaları, evli sohbet odaları, gay sohbet odaları gibi sıralamak mümkündür. Çaylak.net olarak yaş sınırına riayet edilmesini özellikle tavsiye etmekteyiz, aksi halde bütün sorumluluk üyelere aittir.

Bir önceki yazımız olan Online Mobil Sohbet Siteleri başlıklı makalemizde Mobil Sohbet, Mobil Sohbet Siteleri ve Online Mobil Sohbet hakkında bilgiler verilmektedir.