Bursa Sohbet

Bursa Sohbet

Tamsohbet,guzelsohbet,Avrupasohbet,Avrupachat,Bursa Sohbet Merhaba Arkadaşlar Bursa Sohbet odasına Hoşgeldiniz.. İnsalar kafa dağıtmak istediklerince canları sıkıldıklarında sohbet arayışı içerisine girerler bunlardan biride bursa sohbet odasıdır. Bursa sohbet odasında Eğlenebileceğiniz dost ve arkadaş bulabileceğiniz canınızın sıkıldığında sitres atacağınız sohbet platformudur.. 

Bursa Hakkında Genel Bilgiler

Türkiye’nin kuzeybatısında ve Marmara Denizi’nin güneydoğusunda yer alır. Doğuda Bilecik, Adapazarı, kuzeyde İzmit, Yalova, İstanbul ve Marmara Denizi, güneyde Eskişehir, Kütahya, batıda Balıkesir illeriyle çevrilidir.

 

Bursa ilimizde Dağlar genellikle doğu-batı yönünde uzanan sıradağlar şeklindedir. Bunlar; Orhangazi’nin batısından Gemlik körfezinin batı ucunda bulunan Bozburun’a doğru uzanan Samanlı Dağları, Gemlik Körfezinin güney yüzünü kaplayan ve Bursa ovası,nı denizden ayıran Mudanya Dağları, İznik gölünün güneyi, ile Bursa ovasının kuzey kesimleri arasında yer alan Katırlı Dağları, Mudanya Dağlarının uzantısı olan Karadağ ve Marmara Bölgesinin en yüksek dağı olan Uludağ’dır.

 

Bursada Bitki örtüsü, iklim özelliklerine bağlı olarak çeşitlilik gösterir. Selvi ve kavak türleri, meşe, kocayemiş, kayın, yaprak döken meşeler, karaçam, akçaağaç, kızılağaç, titrekkavak, bodurardıç, gürgen gibi, değişik türde ağaçlara rastlanır. İlin bazı bölgelerindeki egemen bitki örtüsü ise makilerdir. Bursa ili toprakları av hayvanları bakımından oldukça zengindir.

 

Bursa ilimiz gerçekten dogası kültürü yemekleri ve insanlarındaki misafir perverlik ile Türkiyenin güzel illeri arasında olan bir ilimizdir gidip görmeniz ve yaşamanız gerek bizzat kendim ziyaret ettim ve gerçekten anlatıldıgından daha güzel bir yer ayrıca tarihi geçmişi olarakta bursa ilimiz Uygarlıklar beşiği Anadolu’nun cennet köşelerinden Bursa ve çevresi, çok eski çağlardan beri yerleşimlere sahne olmuştur. Bölgede eski yerleşim alanlarının yarattığı uygarlıkların günümüzden 7 bin yıl öncesine gittiği, Ilıpınar Höyüğü kazılarında ortaya çıkmıştır. İmkanı olan herkesin gidip görmesini tavsiye ederim tek kelimeyle cennet vatanımızın buram buram tarih kokan bursaya bizsohbet siteleri askevim.net olarak bir katkımız olsun istedik ve bursa ilimizde yaşayan bursalılara sohbet,chat hizmetleri sunarak degerli bursa halkını sitelerimizde görmek ve arkadaş olmak amacı ile davet ediyoruz.

 

İZMİR SOHBET  ,  SAMSUN SOHBET , ANKARA SOHBET , İSTANBUL SOHBET , MUĞLA SOHBET , TÜRKİYE SOHBET , AVRUPA SOHBET ,  TÜRK SOHBET , SİTELERİ İÇİN BURAYA 

Bir önceki yazımız olan izmir sohbet istanbul Sohbet Bursa Sohbet Ankara Sohbet Odaları başlıklı makalemizde Ankara sohbet, anlatya sohbet ve askevim.net hakkında bilgiler verilmektedir.